Bu Bizim Hikayemiz - Ashley Elston | Kitap Yorumu

by - Ekim 17, 2017"Kollarımı bedenimin etrafına sardım sanki milyonlarca parçaya bölünmemi engelleyebilirmişim gibi."

Benim okuma listem biraz mevsimine göre değişir. Yazın genelde hafif ,çerezlik, günümüze ait (contemporary dediğimiz türde kitaplar okumayı severim. Hatta bir de Yalancılar gibi yaz ve tatil temalı olursa tadından yenmez. Kışınsa nedense hep Harry Potter okuyasım gelir ve klasik çeker canım. İşte bu kitap da tam sonbaharlıktı benim için. Gizemini son sayalarına kadar koruyan ve merakı hep canlı tutmayı başarabilen bir kitaptı. Üstelik bir de kitabın geçtiği zaman dilimi Cadılar Bayramı civarına denk geliyor.

Kate annesiyle birlikte adliyede, bir savcılık ofisinde çalışmaktadır. Küçük bir yerde yaşadıklarından bu iş öğleden sonra okuldan çıkmak için bir bahane ve üniversiteye başvururken sağlayacağı kolaylıktan öteye gitmez onun için. Fakat bir gün bütün ortalığı ayağa kaldıran bir olay gerçekleşir. River Burnu Oğlanları olarak bilinen beş sıkı arkadaş ava gitmiş ancak bunlardan sadece dördü geri dönmüştür. Üstelik ölen çocuk kendi silahıyla vurulmuştur. "Bir seçeneğimiz yoktu. Biz o ormanda bir anlaşma yapmıştık. Ya bundan hep beraber kurtulurduk ya da hiçbirimiz kurtulamazdık."

Kitap çoğunlukla Kate’in ağzından yazılmış olsa da ara ara bilinmeyen bir kişinin açısından okuyoruz olayları. Bu durum heyecanı daha da doruklara ulaştırıyor çünkü sürekli bu kim, bunları anlatan katil mi, kasten mi oldu yoksa kaza mıydı diye düşünüp duruyorsunuz. Aralara eklenen sorgulama kayıtları ise farklı bir dokunuş olmuş kitaba bence. Sizde tıpkı polis veya savcı gibi yapılan sorgulamalardan bir şeyler çıkarmaya, bir ipucu yakalamaya çalışıyorsunuz.

İnanılmaz akıcı ve sürükleyici bir kitaptı. Elime almamla bitirmem bir oldu diyebilirim. Hiç bir beklentiyle başlamamıştım ama kapağını açtıktan biraz sonra bir de baktım 100’lere gelmişim bile. Elinizden bırakasınız gelmiyor yani. Sadece gerilim değil de daha çok polisiye gibi geldi bana. Reading slumptan çıkmak için de birebir diye düşünüyorum. İlginizi çektiyse bence tam mevsimindeyiz, koşun okuyun.

You May Also Like

0 yorum